Porsche - O spoločnosti

O spoločnosti

História

Porsche Werkzeugbau GmbH sa môže pýšiť viac ako 100 ročnou tradíciou. V nadväznosti na tradíciu spracovania kovov v Krušných horách, bola v roku 1898 založená pôvodná spoločnosť. Tento remeselný podnik sa postupne vypracoval na vedúcu spoločnosť, ktorá bola vo veľmi krátkej dobe známa až za hranicami regiónu. Vo firme začal vývoj strihových a tvárniacich nástrojov pre automobilový priemysel, takže môžeme o podniku právom a pravdivo hovoriť ako o "kolíske veľkoplošných lisovacích nástrojov" v Nemecku.

V roku 1938 začala v závode v Schwarzenbergu, vtedy pod názvom ESEM (Erzgebirgische Schnittwerkzeug- a Maschinenfabrik Schwarzenberg), výroba nástrojov pre prvú verziu automobilu Chrobák/Käfer, ktorú vyvinul Prof. Dr. Ferdinand Porsche. Prvýkrát v nemeckom automobilovom priemysle bola vyrobená strecha, zadné a predné okno z jedného kusa.

Po druhej svetovej vojne si vypracovala spoločnosť, už pod názvom VEB Formenbau Schwarzenberg, celosvetovo výborné meno a podstatným spôsobom určovala vývoj výroby lisovacích nástrojov v bývalej NDR. Dňa 1. januára 1993 sa stala z bývalej spoločnosti Formenbau GmbH Schwarzenberg nová firma, KUKA Werkzeugbau Schwarzenberg GmbH, ktorá od roku 2007 vystupovala pod menom KUKA Systems GmbH Geschäftsbereich Werkzeugbau.

Dňa 3. augusta bola nástrojáreň prevzatá spoločnosťou Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, ktorej je 100% dcérou a odvtedy vystupuje ako Porsche Werkzeugbau GmbH v Schwarzenbergu a ako Porsche Werkzeugbau s.r.o. v Dubnici nad Váhom, pri čom ešte spravuje obchodnú jednotku v Číne. Porsche Werkzeugbau produkuje najzložitejšie nástroje aj pre iných renomovaných výrobcov automobilov. Okrem toho neustále rozširuje ponuku služieb, od zapracovania až po pravidelnú údržbu nástrojov.

Údaje a fakty

Stopercentná dcéra
Porsche Werkzeugbau GmbH je stopercentný dcérsky podnik Porsche AG a zastrešuje všetky aktivity Porsche Werkzeugbau.

Sídlo firmy
Sídlo spoločnosti je v Stuttgarte. Sídlo podniku sa nachádza vo Schwarzenbergu.

Konatelia
Markus Kreutel
Carlo Modesto

Spolupracovníci
V Porsche Werkzeugbau pracuje denne na zákazníckych projektoch rôznych výrobcov automobilov okolo 480 zamestnancov v Nemecku a 170 zamestnancov na Slovensku.

Ďalšie lokality
Porsche Werkzeugbau GmbH má 100% dcérsku spoločnosť Porsche Werkzeugbau s.r.o. na Slovensku. Ďalej riadi Porsche Werkzeugbau GmbH obchodnú jednotku v Číne.

Dôvernosť
Všetky zákaznícke projekty podliehajú najprísnejšej diskrétnosti a dôvernosti. Prísne utajovanie je pre nás vždy viac ako samozrejmosť.